wtorek, 10 kwietnia 2012

Jajko z nici na balonie

W tym roku zaszalałam z ozdobami świątecznymi, jedną z nich jest pokazane poniżej jajko zrobione z nici jako ozdoba na komodę.
Namoczyłam w kleju do tapet jeden cieniowany kordonek. Nawinęłam nici w różne strony na nadmuchany balon i zostawiłam na dobę do wyschnięcia. Bałam się żeby jajko mi nie oklapło, to popsikałam je lakierem bezbarwnym i zostawiłam do wyschnięcia. Przebiłam balon i wycięłam dziurę z przodu. Dałam do środka ozdobi i postawiłam na paterze z wiankiem z piórek. Tyle w skrócie wykonanie.
To jajko robiłam ostatnie i trochę sceptycznie podchodziłam do jego trwałości i urody. Dlatego przygotowałam wcześniej inną kompozycję z jajek, ale ostatecznie została ona zmieniona  z wykorzystaniem jajka zrobionego z nici. 

 

 

 

 A tak to wyglądało po przebiciu balona. :)Jajeczka pilnują dwa zajączki :)

 

 

Początkowo tak miała wyglądać kompozycja na komodzie, gdyby jajko z nici nie wyszło. Na górze jest jajko karczoch, mój pierwszy jaki zrobiłam. Pamiętam jak przyniosłam nici, nożyczki, szpili i styropianowe jajko, a rodzina śmiała się ze mnie, co też mi chodzi po głowie. Jednak gdy skończyłam, to już nie wyśmiewali mnie tylko zachwycali się jakie pięknie wyszło. 

 

 
Dziękuję za życzenia świąteczne :)

5 komentarzy:

 1. Przepiękne ozdoby. Kiedyś widziałam na necie tutorial na taką ozdobe z kordonka na balonie. Świetnie to wygląda. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ozdoby świąteczne są przepiękne. Karczochowe jajo jest śliczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne ozdoby :) Stroik w całości wygląda rewelacyjne a poszczególne jego części są cudne! :) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna praca , bardzo mi sie podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zawsze śliczne rzeczy.Dla mnie rewelacja,bardzo mi sie podoba

  OdpowiedzUsuń